Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Rudinës

Të shtunën PS nis fushatën elektorale, Shehu paralajmëron aksionin tjetër të opozitës

Të shtunën PS nis fushatën elektorale, Shehu paralajmëron
Ndërsa Partia Socialiste do të çelë fushatën elektorale më 1 qershor, Tritan Shehu, tha në 'Dritare me Rudinën' se, krahas protestave, do të nisnin një tjetër aksion politik. Ai tha se, po krijohet një lëvizje mbarëpopullore.

Paskal Milo: Mund të bëhen zgjedhje më të mira, ku mund të ketë përfaqësim dinjitoz. Po shkojmë në mënyrë të sforcuar.

Tritan Shehu: Nuk do ketë zgjedhje më 30 qershor. Zgjedhje pa opozitën nuk do ketë dhe nuk mund të ketë.  Cipa-Do ktteheht skena e mitingjeve dhe antimitigjeve.

Laert Vasili: Të jesh kaq pro kaosit është e tmerrshme.

Shehu: Kjo është e bazuar mbi një logjikë.

Vasili: Atëherë lind një pyetje. Nëse PD nuk do hyjë në zgjedhje pse nuk do ketë zgjedhje.

Tritan Shehu: Edhe shefi jot kështu thotë. Problemi është se këta kanë një koncept të gabuar për demokracinë. Ky është me ata që po shkatërrojnë votën e Shqipërisë, traditën shqiptare.

Laert Vasili: Fatmirësisht këtë emision e ndjekin edhe shqiptarët në Greqi dhe e dinë kontributin tim që kam dhënë. Prandaj keni ngelur vetëm.

 Laert Vasili: Dëgjojeni këtë. Ismail kadare ka një roman që titullohet ‘Krushqit janë të ngrirë’. Në këtë situatë jeni ju me ndërkombëtarët. Nuk ia jep njeri pushtetin në tavolinë

Tritan Shehu: Të shtunën do të thellohet një fushatë e madhe. Do të  jetë një lëviizje mbarëpopullore. Do të përpunohet për t’i dhënë ndal bllokimit të demokracisë. Kurrë skemi qenë të dhunshëm, as në momentet më të vështira.

Laert Vasili: Prandaj nuk ju votojnë, dëgjojnë këto dhe nuk ju votojnë./K.C/dritare.net