Na ndiqni edhe në

Sport

Ja kush janë tre kandidatët për golin më të mirë të vitit!

Ja kush janë tre kandidatët për golin më të mirë

FIFA sonte organizon ceremoninë kryesore, ku do të shpallen lojtarët më të mirët e vitit.

Një nga kategoritë e kësaj mbrëmje do të jetë edhe çmimi “Puskas", i cili i jepet lojtarit ose lojtares që ka shënuar golin më të mirë të vitit.

Në garë për këtë çmim janë tre futbollistë Deyna Castellanos, Olivier Giroud dhe Oscarine Masuluke.

Ceremonia e FIFA-s do të mbahet në Londër dhe do të fillojë nga ora 20:30.D.M-Dritare.net

https://youtu.be/wGOhxt5Ksc0