Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Si do të jetë moti sot, 22 tetor 2019!

Si do të jetë moti sot, 22 tetor 2019!

Për ditën e sotme kthjellimet do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Në orët e mesditës dhe pasdites do të ketë vranësira kalimtare në zonat malore, ndërsa në Ultësirën Perëndimore moti d të jetë i kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të pësojnë rritje në mesditë duke luhatur nga 7 gradë celsius deri në 29 gradë celsius./E.B-dritare.net