Na ndiqni edhe në

Shenja Juaj

Këto tri shenja mund të ndahen në mars!

Këto tri shenja mund të ndahen në mars!

Shumica prej nesh mezi presin marsin, sepse ai sjell me vete pranverën dhe shumë ndryshime falë lëvizjeve planetare të Venusit, Marsit, si dhe Hënës së plotë dhe Eklipsit të Hënës te Dashi. Për disa shenja, muaji i parë i pranverës nuk pritet të jetë aq i lehtë, pasi rrezikojnë t'i japin fund marrëdhënies së tyre përgjithmonë.

Binjakët

Ju e dini se në cilat fusha marrëdhënia juaj po lëkundet dhe çfarë duhet të ndreqet menjëherë. Ju dëshironi një përditshmëri romantike dhe tjetri është në universin e tij, edhe pse ai ka shumë ndjenja për ju. Por nuk gjen mirëkuptim nga ju dhe kjo duhet të ndryshojë. Bëjeni sa më shpejt që të jetë e mundur, jini të sinqertë, edhe nëse lëndoni njëri-tjetrin. Kjo është mënyra e vetme për të shmangur një ndarje të keqe.

Peshorja

Edhe pse jeni kujdesur për jetën tuaj së bashku në shumë fusha, duke kërkuar gjithmonë të jetoni së bashku eksperiencat më të bukura, kjo shpesh nuk njihet. Personi tjetër është i përkulur mbi laptop ose ka ndonjë problem familjar dhe juve mendoni se po ju injoron. Ju duhet të ndaloni së menduari negativisht. Nëse mendoni se ju mungon liria, kjo është çështje tjetër. Është tjetër gjë të jesh i tepërt dhe tjetër të jesh i burgosur.

Peshqit

Ndërkohë që ndonjëherë ndiheni sikur nuk po performoni më mirë në marrëdhëniet tuaja me njerëzit, kur gjërat shkojnë në këtë mënyrë dhe ju sulmoni, është një fatkeqësi. Po kështu në mars, do t'ju jepen shumë mundësi për t’u shprehur për lidhjen tuaj, por gjëja e fundit që dëshironi është të debatoni me partnerin tuaj. Ndonjëherë nuk ka zgjidhje tjetër dhe këtë duhet ta mendoni vetë, me shumë kujdes dhe pa e turbulluar gjykimin tuaj me mendime hipotetike që përfshijnë vetëm skenarë katastrofikë./K.C/dritare.net