Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Forcat e Armatosura dhe Ushtria blindojnë Aeroportin e Rinasit

Video/ Forcat e Armatosura dhe Ushtria blindojnë Aeroportin e Rinasit

Forcat e Armatosura dhe Ushtria mbërritën në Aeroportin e Rinasit për të kontrolluar grevën që po zhvillohet nga kontrollorët e kompanisë së aviacionit civil Albcontrol. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi postoi në Facebook një video ndërsa mbërrijnë Forcat e Armatosura në Rinas. Peleshi shkruan se,

“Aeroporti i Rinasit Nënë Tereza është objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtareStrukturat tona të Forcave të Armatosura, si pjesë integrale e aeroportit, kanë rritur vigjilencën për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit veçanërisht pas bojkotimit të punës nga kontrollorët e kompanise së aviacionit civil Albcontrol sha.”/K.C/dritare.net

Video/ Forcat e Armatosura dhe Ushtria blindojnë Aeroportin e RinasitVideo/ Forcat e Armatosura dhe Ushtria blindojnë Aeroportin e RinasitVideo/ Forcat e Armatosura dhe Ushtria blindojnë Aeroportin e Rinasit