Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Aksioni i SPAK, vazhdon operacioni për ndalimin e personave të tjerë!

Aksioni i SPAK, vazhdon operacioni për ndalimin e personave të

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas operacionit policor me urdhër të SPAK ku u arrestuan persona të përfshirë në trafik droge dhe krime.

Balla në rrjet sociale shkruan se pas këtij operacioni janë arrestuar eksponentë të krimit të organizuar, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të policisë dhe bashkëpunëtorët e tyre. Po ashtu thekson se operacioni vazhdon.

“Dje pasdite dhe gjatë natës Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion kompleks të goditjes së krimit të organizuar të përshirë në krime kundër personit dhe shpërndarjen e lëndëve narkotike, rezultat konkret i hetimeve profesionale nën drejtimin e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Përgëzoj drejtuesit dhe pjesëmarrësit e Policisë së Shtetit në këtë operacion, për profesionalizmin e lartë dhe mbi të gjitha për sigurinë e plotë të informacionit sensitiv deri në finalizimin e operacionit që çoi në arrestimin e të gjithë personave që ndodhen në Shqipëri. Ndërsa vijon puna për gjetjen dhe ndalimin e personave të tjerë që ndodhen jashtë territorit të Shqipërisë. Gjej rastin t’i falenderoj dhe përgëzoj prokurorët për besimin dhe bashkëpunimin. Në rrjetën e këtij bashkëpunimi kanë rënë eksponentë të krimit të organizuar, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Policisë së Shtetit si dhe persona të tjerë bashkëpunëtorë me ta.

Ky operacion domethënës është konsolidimi i ngritjes në një nivel tjetër të vullnetit të agjencive tona ligjzbatuese për ta goditur krimin në të gjithë spektrin e tij, në funksion të rendit ligjor në të gjithë territorin. Sot gjej rastin të rikonfirmoj besimin e plotë se forcimi i bashkëpunimit mes agjencive ligjzbatuese dhe lufta e përbashkët në vetë-pastrimin e Policisë së Shtetit, do ta çojë Shqipërinë në një tjetër nivel të sundimit të ligjit”, shkruan Balla./M.K-dritare.net