Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta: Heqja e koalicioneve, vetëm me referendum!

Meta: Heqja e koalicioneve, vetëm me referendum!

Meta sot në konferencën për shtyp u ka bërë thirrje palëve, të reflektojnë në lidhje me koalicionet dhe hapjen e listave. Ai tha se partitë duhet t'i thërrasin mendjes pasi koalicionet i ka vendosur populli shqiptar. Nëse duan t'i heqin, u shpreh Meta, ta vendosin në referendum. Ai garantoi se nuk do të jetë pengesë, nëse vendos populli. /L.F-dritare.net