Na ndiqni edhe në

Modë

Foto/ Fundi që do bëjë namin këtë verë

Foto/ Fundi që do bëjë namin këtë verë

Tanimë po rikthehen në modë trendet e viteve 2000. Dhe tani që po rikthehen për herë të dytë, padyshim që duken akoma më mirë. Por janë disa stile që ishin shumë të diskutueshme sa ne supozuam se do të qëndronin në dekadat e mëparshme. Një prej tyre është fundi me flluska apo tullumbace i cili prej kohesh po hyn në modë me qetësi.

Foto/ Fundi që do bëjë namin këtë verë

Kthimi i stilit voluminoz u vu re për herë të parë në vitin 2018 pasi e veshën Erdem, Emilia Wickstead dhe Mary Katrantzou.

Foto/ Fundi që do bëjë namin këtë verë

Në vitin 2020 ishte koleksioni Cruise i Nicolas Ghesquière për Louis Vuitton që kishte të famshëm nga Celine Dion te Millie Bobby Broën që veshën fundin e viteve '80. Në 2022-shin dhe 2023-shin, silueta u shfaq në pistat e Loewe, Proenza Schouler dhe Ulla Johnson. Shpejt moda e adoptoi këtë stil dhe tanimë po e veshin të gjithë./K.C/dritare.net