Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Ja çfarë ha në një ditë të zakonshme, modelja më të bukur në botë, Miranda Kerr!

Ja çfarë ha në një ditë të zakonshme, modelja

Miranda Kerr është një nga modelet më të bukura dhe të famshme në botë. Dikur, një nga ëngjëjt e Victoria Secret’s, ajo sot vazhdon të mbetet një nga modelet më të paguara në botë. Miranda ka ndarë me fansat një video, në të cilën tregon githçka konsumon dhe bën gjatë një dite të zakonshme.

Ajo e nis mëngjesin me një gotë ujë të ngrohtë me limon, për të stimuluar sistemin tretës, përpos faktit që është plot me vitaminë C. Ajo vazhdon me një smoothie me frutat dhe perimet e saj të preferuara: qumësht bajame, papaya, spinaq, boronicë, manaferrë e kuqe, gjalpë bajame.

Më pas, ajo konsumon pancakes (petulla) që i gatuan vetë me vezë, tërshërë dhe banane. Miranda nuk lë pa ushtruar veten me yoga, për të mbajtur një ekuilibër të mirë mes trupit dhe mendjes.

Për më tepër, se çfarë bën ikona e bukurisë, Miranda Kerr, ndiqni videon./d.r-dritare.net