Shkon në tre numri i qyteteve kineze nën karantinë. Ja kush janë!

Ndërsa në Wuhan, qyteti me 11 milionë banorë është shënuar viktima e 25-të dhe është në karantinë, qytete të tjera janë vendosur në bllokim.  Huangang dhe Ezhou me mbi një milion banorë janë në karantinë. Askush nuk mund të lërë ose hyjë në këto qytete.  Ajo që dyshohet është se virusi ka ardhur nga gjarpërinjtë.

LEXO DHE :  Tragjedi në Gramsh/ Rrëzohet makina, 2 të vdekur 8 të plagosur

OBSH është në pritje të shpallë emergjencën botërore.  Ndërkohë janë shtuar masat e sigurisë nëpër aeroportet që kanë lidhje me Kinën./dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.