Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ora dimërore/ Akrepat kthehen 60 minuta pas

Ora dimërore/ Akrepat kthehen 60 minuta pas

E diela e fundit e tetorit, shënon edhe fillimin e orës dimërore. Në mesnatë, akrepat u kthyen 60 minuta pas. Ky është një rit i përvitshëm për shumë vende të botës për të pasur më shumë orë me diell. Ora verore kthehet në fund të marsit të vitit 2020 dhe pritet të jetë ndryshimi i fundit sipas diskutimeve në Bashkimin Evropian, ndonëse ende nuk ka asgjë konkrete./L.F-dritare.net