Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Greqia shtyn vendimin për të hapur kufirin me Shqipërinë!

Greqia shtyn vendimin për të hapur kufirin me Shqipërinë!

Policia kufitare e Kapshticës njoftoi se kufiri me Greqinë do të qëndrojë mbyllur deri më 5 prill. Deri në këtë datë dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nga kjo pike kalimi do të jetë e mbyllur. Ndërsa dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë lejohet nga ora 06:00 deri në orën 22:00, për të gjithë shtetasit dhe kategoritë e mjeteve. Vendimi për të hapur kufijtë me Shqipërinë është shtyrë disa here për shkak se Greqia regjistron rritje infektimesh dhe viktimash nga Covid-19./l.F-dritare.net