Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

KLGJ refuzon kthimin në detyrë të gjyqtarit, pas skandalit seksual

KLGJ refuzon kthimin në detyrë të gjyqtarit, pas skandalit
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka refuzuar kërkesat e gjyqtarit Guximtar Boçit për t'u rikthyer në detyrë, pas skandalit seksual të 2016, ku u shkarkua si gjyqtar.

Ai e kishte dërguar kërkesat e rikthimit në detyrë  në 2017 dhe 2018, por nuk u morën në shqyrtim.

Boçi u shkarkua pasi një emision investigativ bëri publike fakte të përfshirjes së tij në skandale seksuale dhe korrupsion pasive./E.B-dritare.net