Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Emrat/ Kush janë 27 nga 40 të arrestuarit për tërmetin në Tiranë

Emrat/ Kush janë 27 nga 40 të arrestuarit për tërmetin

40 urdhër-arreste janë prerë nag prokuroria e Tiranës, për ish-zyrtarë, dhe ndërtues të zonës së Vorës, Kasharit dhe Farkës, në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Hetimet e nisura nga Prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me Policinë e Shtetit sollën arrestimin e mbi 27 personave, ndërsa të tjerët mbeten në kërkim, pasi operacioni po vijon.

Emrat:

1. Fatbardh Plaku ish-kreu i Komunës Farkë

2. Besnik Fuçia, ish-kreu i Komunës Kashar

3. Luan Beta, ish-kreu i Urbanistikës, Vorë

4. Stela Maze, arkitekte

5. Anila Harxhi, arkitekte

6. Merita Kushi

7. Bukurije Halili

8. Ali Dyrmishi (ndërtues)

9. Vjollca Hoxholli (ndërtuese)

10. Gerti Çalliku

11. Jani Ikonomi

12. Qirjako Gjergo

13. Sherbet Shehi

14. Naim Shehi

15. Ermir Çina

16. Adhurim Qehajaj

17. Gëzim Shkalla

18. Pëllumb Fortuzi (ndërtues)

19. Xhevahir Doda

20. Reis Muça

21. Hekri Disha

22. Agim Eski

23. Faik Fejzo

24. Zhaneta Tagani

25. Muhamed Felahi

26. Ndoc Pepkola

27. Hekri Disho./ I.M-Dritare.net