Na ndiqni edhe në

Bota

Argjentina goditet nga tërmeti i fuqishëm!

Argjentina goditet nga tërmeti i fuqishëm!

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter ka goditur ditën e sotme Argjentinën.

Sipas Anketës Gjeologjike Euro-Mesdhetare , tërmeti është regjistruar 188 kilometra në veriperëndim të qytetit Salta dhe kishte një thellësi fokale prej 171 kilometrash. Sipas autoriteteteve vendase, deri tani nuk ka raportime për viktima./M.M-dritare.net