Na ndiqni edhe në

Aktualitet

Meta mesazh kontrollorëve të Rinasit: Qëndroni në detyrë, duartrokas Ramën nëse e zgjidh këtë çështje!

Meta mesazh kontrollorëve të Rinasit: Qëndroni në

Presidenti Ilir Meta u bëri thirrje kontrollorëve të Rinasit të qëndrojnë në detyrë sa më qetë. Meta i garanton se çdo e drejtë që u është mohuar do t’u plotësohet. Nga ana tjetër kreu i shtetit shprehet se do ta duartrokasë Ramën nëse arrin ta zgjidhë që sot këtë çështje.

“Edhe njëherë dua t’i siguroj të gjithë qytetarët tanë që janë shqetësuar, që janë cenuar, që janë dëmtuar për shkak të kësaj situate, që Presidenti ka qenë është dhe do të jetë gjithmonë për të gjetur zgjidhjen më të drejtë, më të arsyeshme. Gjithmonë u ka thënë dhe iu thotë kontrollorëve, edhe tani, qëndroni në detyrë dhe qëndroni sa më të qetë sepse ju duhet të jeni aty pa asnjë lloj stresi se kështu ua kërkon puna është standard europian, ndërkombëtar. Çdo padrejtësi apo e drejtë e mohuar ju garanton Presidenti, si garant i vazhdimësisë së shtetit edhe pas ndryshimit të pushtetit, kuptohet përmes votës së popullit çdo gjë do plotësohet. Në qoftë se qeveria jep zgjedhje sot dhe jep zgjidhje të arsyeshme e shkëlqyer fare kjo gjë, është mrekulli, do duartrokasim dhe për kryeministrin në detyrë sepse çdo reflektim që është në interesin e qytetarëve, që është në interes të parandalimit të situatave më të pakëndshme edhe për qytetarët, edhe për vendin, jemi të detyruar ta duartrokasim.”,- Meta./K.C/dritare.net