Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta shkon në Vlorë: E magjishme në çdo kohë dhe frymëzuese pafund!

Meta shkon në Vlorë: E magjishme në çdo kohë dhe

Kreu i shtetit Ilir Meta u shfaq në Vlorë pas premtimit për deklaratë nga ky qytet, për grevën në Rinas. Pak çaste më parë Meta postoi në Facebook një foto nga Vlora ndërsa e cilëson si qytetin e magjishëm të Shqipërisë dhe frymëzuese.

Projektet e shumta të qeverisë Rama e kanë transformuar Vlorën dhe tani po bëhet gati për sezonin e verës, duke përfunduar Lungomare 2, Skelën dhe pjesën historike të qytetit bastion i socialistëve dhe nga të rëndësishmit për investimin e rilindjes urbane ku së shpejti do të ketë dhe porte e aeroport. Vlora është kthyer në destinacionin e preferuar të presidentit Meta, pasi pothuajse çdo fundjavë dhe jo vetëm e shohim në qytetin e magjishëm./K.C/dritare.net