Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Basha: Biznesi i vogël, prioritet i programit ekonomik të PD

Video/ Basha: Biznesi i vogël, prioritet i programit ekonomik të PD

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka shkuar sot në një servis makinash. Basha ka takuar sipërmarrës Nikun, që sipas tij e ka ngritur këtë biznes me shumë vështirësi dhe sakrificë.

Basha shkruan në Facebook se, biznesi i vogël që i mbijeton vështirësive, është një nga prioritetet kryesore të programit ekonomik të PD-së.

“Në servisin e makinave të Nikut, sipërmarrësit kurajoz që e ka ngritur biznesin e tij mes vështirësive dhe sakrificave. Biznesi i vogël që mbijeton sot mes vështirësive të mëdha është një nga prioritetet kryesore të programit ekonomik të PD në drejtim të vendit.”,- shkruan Basha./K.C/dritare.net