Ushqimet që ju ndihmojnë në rritjen e flokëve

Dëmtimi i flokëve është një ndër gjërat që i bën kryesisht femrat që të mos ndjehen rehat.

Trajtimi me kujdes i tyre nga përbërës të ndryshëm ka dhënë shpesh rezultate, mirëpo mënyra e të ushqyerit ka një ndikim shumë të rëndësishëm për rritjen dhe rigjeremin e flokut.

Janë disa ushqime të cilat përmbajnë vitmaina të cilat forcojnë dhe stimulojnë rritjen e flokëve.

LEXO DHE :  Ja fruti që duhet të hani, për gjumë të qetë!

Shkolla e mjekësisë, “Yale” pas disa studimesh ka propozuar një listë të produkteve, që nëse i bëni pjesë të menysë tuaj, do t’ju ndihmojnë të keni flokë më të gjatë.

Salmoni

Speca të verdha

Midhjet

Patatet e ëmbla

Vezët

Fara e lulediellit

Avokado

Bajamet

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.