Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ushqimet më të mira që duhet të hanë meshkujt, në verë!

Ushqimet më të mira që duhet të hanë meshkujt, në

Nevojat për ushqime janë të ndryshme. Meshkujt dhe femrat kanë nevojë për sasi të ndryshme ushqimi dhe për lloje të ndryshme ushqimi.

Për shembull, meshkujt kanë më shumë muskuj sesa femrat, kështu përveç kalorive dhe proteinave, ata kanë nevojë për sasi më të mëdha të magnezit, zinkut vitaminave etj. Për këtë arsye, dritare.net do ju tregojë në galerinë më poshtë, kush janë super ushqimet që një mashkull duhet të konsumojë përgjatë verës./E.B-dritare.net

Salmon

Salmon

Luleshtrydhe

Luleshtrydhe

Tërshërë 

Tërshërë

Sipanq

Spinaq