Të hënën zgjidhen kandidatët për kryeprokuror

Këshilli i Lartë i Prokurorisë mblidhet të hënën për të miratuar listën e kandidatëve për pozicionin e Prokurorit të Përgjithshëm, që do ta zëvendësojë Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme Arta Markun.

Do të caktohen cilët kandidatë  plotёsojnё kushtet ligjore pёr tё vazhduar mё tej garёn pas vlerёsimit paraprak.

LEXO DHE :  U tërhoq nga detyrat mbretërore pas skandaleve, princi Andrew del në publik për herë të parë

Për të marrë pjesë në këtë mbledhje janë të ftuar edhe përfaqësues nga Ministria e Drejtësisë,EURALIUS , OPDAT si dhe vёzhgues tё tjerё tё akredituar./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.