Sulm në Paris/ Një makinë përplas ushtarët, 6 të plagosur

Të paktën gjashtë ushtarë u plagosën pasi u goditën nga një makinë në periferi të Parisit të Levallois-Perret. Dy nga ushtarët janë plagosur rëndë, ndërsa të tjerët kanë marrë lëndime të lehta. Ushtaret ishin duke qëndruar pranë automjetit të tyre rreth orës 8 në Place de Verdun jo shumë larg nga bashkia e qytetit në Levallois-Perret.

Patrick Balkany, kryebashkiaku i Levallois-Perret, tha për BFMTV se një BMW ishte parkuar aty pranë dukej se kishte pritur që ushtarët të largoheshin nga kazerma e tyre.

LEXO DHE :  Thyehen  përsëri burgjet greke, arratisen dy shqiptarë

“Është padyshim një akt i qëllimshëm … Ky automjet ishte duke pritur për ata,” tha Balkany. “BMW shtoi shpejtesine në momentin që dolën. Kjo ndodhi në mes të qytetit. Kjo ndodhi shumë shpejt”,

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.