Na ndiqni edhe në

Sport

Rikthehet Bundesliga gjermane, do të luhet me dyer të mbyllura

Rikthehet Bundesliga gjermane, do të luhet me dyer të mbyllura

Bundesliga gjermane do të jetë liga e parë e madhe në botën e futbollit që do të kthehet pas pandemisë së koronavirusit. Ndeshja e fundit u luajt më 11 mars, me secilin klub që kishte nëntë ose 10 ndeshje të luajtura. Tashmë do të luhet me dyer të mbyllura. Top ligat në Francë dhe Holandë nuk kanë përfunduar, pasi u ndërprenë.

Vetëm një pjesë e vogël e ligave të futbollit, në vende si Bjellorusia dhe Nikaragua kanë vazhduar gjatë pandemisë koronavirus./K.C/dritare.net