Si të mbani ushqimet e freskëta 

Këto janë disa prej këshillave ose trukeve si të mbani ushqimet të freskëta pa mundim dhe lodhje.

1. Për të mbajtur vezët të freskëta, vendosini në një gotë me ujë.

3

2. Perimet dhe frutat tuaja duhet t’i vendosni në fund të frigoriferit, brenda në kuti, për t’i mbajtur të freskëta.

5

3. Mbajeni shampanjën në akull. Jo vetëm shampanjën, por edhe verën. Gjatës shkrirjes së akullit lëshohen sheqerna, të cilat e mbajnë të freskët.

1

4. Limonët janë delikate karshi lagështirës. Vendosini ato në një kupë metalike në mënyrë që temperatura të ruhet në mënyrë konstante.

4

5. Që të keni erëza të freskëta, lidhini me një spango dhe vendosni ato në një qese plastike. Mbajini për një muaj në frigorifer. Në këtë mënyrë, do ta keni më të lehtë për t’i prerë./dritare.net/

2

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.