Rama publikon videon për Durrësin: Transformim historik

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar këtë mëngjes, një video me pamjet nga qyteti i Durrësit. Pas investimeve ky qytet bregdetar, sipas kreut të qeverisë, është një ndër destinacionet e preferuara për turistët e huaj.
“Janë 693 turistë nga 23 vende të botës që kanë vizituar Durrësin vetëm të dielën e dytë të shtatorit. Gjatë këtij viti, numri i turistëve është rritur me 33%”, njofton kryeministri.
Po kështu vlera e pronës është rritur, ndërsa punimet vijojnë ende në shëtitoren nga Porti deri te Sfinksi./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  I tha budalla, Trump bën kthesën e papritur: Jam fans i madh i Erdogan

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.