Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama: Çfarë borxhi i kanë socialistët atij që u bë kryeministër, kryetar kuvendi e president

Rama: Çfarë borxhi i kanë socialistët atij që u

Kryeministri Rama nga Lushnja ku ka mbajtur takimin e radhës elektoral  us hpreh se socialistët nuk i kanë asnjë borxh Metës, i cili pa mbushur 50 vjeç u bë kryeministër, kryetar parlamenti dhe President.

Gjithashtu Rama theksoi se “ata duan që të iki një orë më parë por nuk ua plotësoj dëshirën.”

“Çfarë borxhi i kanë socialistët një njeriu që pa mbushur 50-vjeç është bërë kryeministër, kryetar parlamenti dhe President dhe prapë nuk e zë vendi pa futur shkopinj nën rrota, doli se ishte edhe gurë edhe dorë. Duan të iki një orë e më parë, por nuk ua plotësoj dot dëshirën”, u shpreh Rama./ e.k-Dritare.net