Publikohen për herë të parë fotot/ Brenda bazës së SHBA në Irak, që u sulmua me raketa

Baza e trupave të SHBA Al-Asad, në Irak, u sulmua mëngjesin e 8 janarit nga Irani me raketa balistike, në shenjë hakmarrje për vrasjen nga SHBA të gjeneralit Kasem Sulejmani.

6 raketa njëra pas tjetrës, ranë mbi bazën amerikane, ndërsa ushtarët ishin në dijeni për sulmin dhe ishin strehuar në bunkerët e fortifuikuar.

LEXO DHE :  Zysh Silvana iku, unë nuk dua!

Për herë të “Reuters” ka mundur të fotografojë brenda bazës së sulmuar, duke sjellë shkatërrimin masiv që është bërë atje, por pa viktima në njerëz./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP



PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.