Na ndiqni edhe në

Bota

Publikohen për herë të parë fotot/ Brenda bazës së SHBA në Irak, që u sulmua me raketa

Publikohen për herë të parë fotot/ Brenda bazës së

Baza e trupave të SHBA Al-Asad, në Irak, u sulmua mëngjesin e 8 janarit nga Irani me raketa balistike, në shenjë hakmarrje për vrasjen nga SHBA të gjeneralit Kasem Sulejmani.

6 raketa njëra pas tjetrës, ranë mbi bazën amerikane, ndërsa ushtarët ishin në dijeni për sulmin dhe ishin strehuar në bunkerët e fortifuikuar.

Për herë të “Reuters” ka mundur të fotografojë brenda bazës së sulmuar, duke sjellë shkatërrimin masiv që është bërë atje, por pa viktima në njerëz./ I.M-Dritare.net