Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Protesta e opozitë/ Shoqërohet në polici “Ujku i Cërrikut”, goditi efektivët me sende të forta

Protesta e opozitë/ Shoqërohet në polici “Ujku i

Mes të ndaluarve nga policia mbrëmjen e djeshme, pas protestës së opozitës, ishte dhe aktivisti 42-vjeçar, Saimir Rexhepi nga Cërriku.

I njohur me pseudonimin “Ujku i Cërrikut”, ai është shoqëruar në policia pasi është filmuar teksa godet me sende të forta Kryeministrinë dhe efektivët e policisë.

Policia e Tiranës e ka shoqëruar ‘Ujkun e Cërrikut’, dhe ka nisur hetimet ndaj tij për të përcaktuar specifikisht rolin./E.B-dritare.net