Pas shortit për anëtarët e KED, Meta: Transparenca është më e rëndësishmja

Sot në presidencë është hedhur shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Nga shorti me gogla janë përzgjedhur dy anëtarët e rinj të KED-së nga radhët e Gjykatës Kushtetuese, të cilët do të jenë Fjona Papajorgji dhe Vitore Tusha. Pas kësaj, me anë të një postimi në facebook, presidenti i vendit Ilir Meta, ka reaguar duke shkruar se pas një shorti transparent, tani e rëndësishme është që edhe veprimtaria në vijim, të jetë transparente.

LEXO DHE :  Turqia në valën e tërmeteve/ Vijojnë pasgoditjet e fuqishme!

“Pas një shorti tepër TRANSPARENT, tani më e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht TRANSPARENTE dhe në respekt të ligjit e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) për vitin e ardhshëm”./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.