Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pas shumë orësh bllokim, ulet avioni i parë në Rinas!

Pas shumë orësh bllokim, ulet avioni i parë në Rinas!

Pas orëve të gjata bllokimi është ulur avioni i parë në aeroportin e Rinasit. Ashtu sikurse tha edhe ministria Balluku, ditën e sotme do të kryhen vetëm fluturimet kryesore. Sapo ka mbërritur në Rinas avioni Air Albania me dozat e vaksinës antikovid. Të pranishëm janë edhe ministria e Shëndetësisë Manastirliu dhe ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj. Dozat e vaksinës ishin parashikuar të vinin ditën e djeshme, por mbetën të bllokuara për shkak të pezullimit të fluturimeve./dritare.net