Ngatërruan himnin shqiptar, UEFA 20 mijë euro gjobë për Francën

Në shtator të muajti të shkuar, në stadiumin Stade de France, u zhvillua ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë. Kujtojmë se në atë përballje, francezët, ngatërruan himnin shqiptar me atë të Andorrës.

LEXO DHE :  75 vjet nga çlirimi i Tiranës, ja disa foto të rralla nga 17 Nëntori 1944!

Sipas mediave franceze, UEFA ka marrë vendim për incidentin, duke e dënuar Francën me 20 mijë euro gjobë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.