Ndeshja nis me incidente, kombëtarja shqiptare nuk këndon himnin në Francë

Që pa nisur ndeshja Shqipëri-Francë, janë shënuar incidentet e para. Ashtu si në çdo përballje, përpara se futbollistët të nisin lojën, duhet të këndojnë himin. E para ishte Shqipëria, por nuk e këndoi, për shkak të një gabimi teknik, ku francezët nuk vendosën dot këngën e himnit shqiptar.

LEXO DHE :  Duka: Edhe nëse nuk ndërron sistemi, unë do të hyj në zgjedhje

Lojtarët shqiptarë nuk kanë vazhduar me procedurën për t’i dhënë dorën kundërshtarëve, dhe çdo gjë është pezulluar në pritje që organizatorët francezë të gjejnë himnin shqiptar.

Pas disa minutash, gabimi u korrigua dhe himi i Shqipërisë u vendos./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.