Tërmeti në Turqi/ Shkon në 15 numri i viktimave, 300 të plagosur

Tërmeti me magnitudë 6.8 ta shkallës rihter, që goditi Turqinë lindore, solli pasoja në njerëz dhe dëme të shumta materiale. Mediat turke raportojnë se numri i viktimave ka shkuar në 15, ndërsa 300 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Ministri i Brendshëm turk, Süleyman Soylu tha se raportohet për 100 ndërtesa të shkatërruara në Elazig./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Zef Deda përlotet kur flet për nuset e djemve

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.