Tërmeti në Turqi/ Babai bëhet mburoja e fëmijëve për t’i shpëtuar, shtëpia i zë poshtë!

Një video po qarkullon në Twitter, në Turqi, pas tërmetit. Një baba u kthye në mburojë për fëmijët, në kohën kur tërmeti ra. Por nuk ia doli, lëkundjet e mëdha ua rrëzuan shtëpinë sipër, duke u marrë jetën.

Ju kujtojmë se, një tërmet i fuqishëm tundi Turqinë mbrëmjen e sotme. Deri më tani kanë vdekur  8 persona dhe qindra janë plagosur. Numri pritet të rritet, pasi shumë banesa janë shkatërruar./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Horoskopi javor 17-23 shkurt 2020

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.