Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mediat italiane i bëjnë jehonë hapjes së Arenës Kombëtare

Mediat italiane i bëjnë jehonë hapjes së Arenës
Me datën 17 nëntor do të luhet ndeshja e parë zyrtare në "Arnenën Kombëtare" mes Shqipërisë dhe Francës.

Në lidhje me hapjen e Arenës Kombëtare, mediat më të mëdha italiane të sportit, i kanë kushtuar hapësirë stadiumit të ri.

Është “Corriere dello Sport”, që në versionin print, i ka kushtuar një artikull të konsiderueshëm, me titullin: “Hapet stadiumi i ri me Ceferinin dhe Francën”.

Nga ana tjetër, një artikull i ka kushtuar edhe torinezja “Tuttosport”.

“Uembli i Ballkanit në pagëzim. Të dielën në Tiranë për Shqipëri-Francë, inaugurohet stadiumi i projektuar nga një arkitekt italian”-thuhet ndër të tjera në shkrimin e italianes./ I.M-Dritare.net