KQZ publikon listat, ja deputetët fitues në Kosovë!

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve në Kosovë, ka publikuar listën përfundimtare të deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 6 qershorit.

Sipas, KQZ, tanimë Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 32 deputetë, ndërsa kandidati më i votuar në Kosovë është Albin Kurti, me 183 868.

LEXO DHE :  Video/ Panik në televizionin italian: Moderatorja flet për koronavirusin por nuk ndalet së kollituri

Vjosa Osmani e LDK, ka 176 188 vota, ndërsa Kadri Veseli i PDK ka 146 763 vota./ I.M-Dritare.net

Lista e plotë Këtu

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.