Na ndiqni edhe në

Kosova

Ambasada amerikane uron qeverinë e re në Kosovë: Presim të bashkëpunojmë në shumë drejtime!

Ambasada amerikane uron qeverinë e re në Kosovë: Presim  të

Ambasada amerikane në Prishtinë ka reaguar pas formimit të qeverisë së re në Kosovë. Në një reagim thuhet se ambasada do të punojë me qeverinë Hoti, në disa drejtime, ndër to përfshirë përpjekjet për forcimin e marrëdhënieve rajonale dhe luftimin e COVID-19.

“Ne mezi presim që të punojmë me qeverinë Hoti për të vazhduar punën e rëndësishme për paqen, drejtësinë dhe prosperitetin, përfshirë përpjekjet për forcimin e marrëdhënieve rajonale dhe luftimin e COVID-19”, thuhet në reagim./L.F-dritare.net