Na ndiqni edhe në

Kosova

Kosovë/ Hoti prezanton kabinetin qeveritar, ja emrat e 4 zv.kryeministrave e 16 ministrave!

Kosovë/ Hoti prezanton kabinetin qeveritar, ja emrat e 4 zv.kryeministrave

Avdullah Hoti i nominuar për kryeministër të Kosovës, ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar, gjatë seancës së sotme në Kuvend, ku pritet të votohet qeveria e re.

Ja emrat:

Kryeministër: Avdullah Hoti

Zëvendëskryeministër i parë: Besnik Tahiri

Zëvendëskryeministrat e tjerë: Driton Selmanaj, Albulena Balaj-Halimaj dhe Goran Rakiq

Ministër i Punëve të Brendshme – Agim Veliu

Ministre e Financave – Hykmete Bajrami

Ministër i Infrastrukturës – Arban Abrashi

Ministër i Shëndetësisë – Armend Zemaj

Ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural – Besian Mustafa

Ministër i Mbrojtjes – Anton Quni

Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve – Vlora Dumoshi

Ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës – Meliza Haradinaj-Stublla

Ministër i Drejtësisë – Selim Selimi

Ministër i Arsimit dhe Shkencës – Ramë Likaj

Ministër i Ekonomisë dhe Ambientit – Blerim Kuçi

Ministër i Tregtisë dhe Industrisë – Vesel Krasniqi

Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale – Skender Reçica

Ministër i Pushtetit Lokal – Goran Rakiq

Ministër për Kthim dhe Komunitete – Dalibor Jevtiq

Ministër i Zhvillimit Rajonal – Enis Kervan.

/E.B-dritare.net/