Na ndiqni edhe në

Kosova

Votohet qeveria e re në Kosovë!

Votohet qeveria e re në Kosovë!

Sot është votuar qeveria e re në Kosovë. Nga 86 deputetë 24 prej tyre kanë votuar kundër dhe 1 abstenim. Me 61 vota pro, është miratuar qeveria e re në Kosovë, me kryeministër Avdullah Hotin./L.F-dritare.net