Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kosova 12 vjet shtet, ja si e uron Rama!

Kosova 12 vjet shtet, ja si e uron Rama!

Sot bëhen 12 vjet që nga shpallja e Kosovës shtet i pavarur. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, ka uruar të gjithë shqiptarët kudo në botë.

"URIME DITËN E BEKUAR TË PAVARËSISË SË KOSOVËS TË GJITHË SHQIPTARËVE KUDO QË NDODHEN DHE I PËRJETSHËM QOFTË KUJTIMI I ATYRE QË DHANË JETËN PËR KËTË DITË?????", shkruan Rama./E.B-dritare.net

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1076788356014905/