Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për Anti- Shpifjen

Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për Anti- Shpifjen

Tanimë është e qartë, se paketa anti-shpifje, e miratuar në Kuvend nga Socialistët, e kthyer për shqyrtim nga Presidenti Meta, dhe e shumë kritikuar nga gazetarët dhe organizatat ndërkombëtare, do të hyjë në fuqi pa asnëj ndryshim.

Pas shumë diskutimesh, Komisioni i Medias ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta .

Tanimë pritet që formalisht në seancën e radhës, dekretin e Metës la rrëzojë edhe Parlamenti./ I.M-Dritare.net