Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja pse duhet të hani kos çdo ditë!

Ja pse duhet të hani kos çdo ditë!

Gjetja e një kosi të shëndetshëm dhe sa më shumë bio është bërë shumë e vështirë kohët e fundit. Është e  domosdoshme, që një ushqim kaq i shëndetshëm, sa kosi të jetë pjesë e çdo supermarketi.

Dritare.net  sjell për ju 7 përfitime që na vijnë në organizëm kur hamë kos.

1- Trajton diarrenë! Nëse vuani nga diarreja, ju sugjerojmë të hani kos!

2- Kosi rrit sistemin imunitar!

3- Kuron infeksionet vaginale.

4- Parandalon osteoporozën

5- Ul presionin e gjakut dhe shmang sulmin në zemër

6- Ju ngop më shpejt

7- Trajton kancerin./K.C/dritare.net