Gjata: Kryeprokurorit nuk i ka mbaruar mandati, Hysi: Ka bërë 5 vite në detyrë

Të ftuar në #DritaremeRudinën juristi Ҫlirim Gjata dhe deputetja socialiste Vasilika Hysa kanë debatuar në lidhje me mbarimin ose jo të mandatit të prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla.
Teka Vasilika Hysi ka deklaruar se Llallës i ka mbaruar mandati pasi i ka bërë 5 vite në detyrë, Gjata ka deklaruar se mandati i kryeprokurorit nuk ka mbaruar, pasi sipas tij mbarimi i mandatit nuk llogaritet me ditë por me vendim të Këshillit të Lartë të Prokurorisë./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Pas tërmeteve qeveria ngre Task Forcë në ndihmë të bizneseve të dëmtuara

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.