Fati i Shkodrës në dorë të KQZ, Pjetri dorëzon dorëheqjen

 

Valdrin Pjetri ka dorëzuar në KQZ dorëheqjen si kryebashkiak i Shkodrës. Pritet që KQZ të shqyrtojë këtë kërkesë dhe të hapë procedurat për zgjedhjen e një kryebashkiaku të ri. Ende nuk dihet se si do të procedohet më tej, ndërsa në të tilla raste ligji parashikon që presidenti i vendit shpall një datë të re zgjedhjes. Por Meta ka deklaruar se zgjedhjet e vetme në vend, jo vetëm për Shkodrën por për të gjitha bashkitë do të mbahen në 13 tetor./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Ish-bashkëshorti për Egla Harxhin: Më ka rrëmbyer djalin, më shantazhon

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.