Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Digjet makina e gjyqtarit në Shkodër

Digjet makina e gjyqtarit në Shkodër
Makina e gjyqtarit të Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër, Andi Ymerit, është djegur nga dy persona të paidentifikuar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:48, afër kishës françeskane, ku persona të maskuar me skafandër i kanë hedhur benzinë mjetit, i kanë vënë flakën dhe janë larguar.

Përveç makinës gjyqtarit është djegur dhe makina e dikujt tjetër, që ishte ngjitur.

Gjyqtari ka mohuar të kishte ndonjë konflikt me dikë, ndërkohë policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje të ndodhur për të identifikuar autorët e më pas për të bërë të mundur kapjen e tyre./E.B-dritare.net