Na ndiqni edhe në

Shkrimet e Dritanit

Deklarata e fortë e Murrizit: PS donte zgjedhje, nuk i kanë lënë të huajt!

Deklarata e fortë e Murrizit: PS donte zgjedhje, nuk i kanë

Deputeti Demokrat, Myslim Murrizi, në emisionin Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka thënë se, ditën që PD ka dorëzuar mandatet, edhe PS donte të shkonte në zgjedhje por nuk i kanë lënë.

Murrizi: Pas gjithë bresherive të vendimeve të Byrosë Politike të PD, për shpalljen arkik, thash se këta erdhën për ta rrëzuar Ramën dhe më rrëzuan mua. Unë nuk shoh që zgjedhjet e parakohshme janë vetëm në dorë të shqiptarëve, në bindjen time me aq informacione sa kam, ditën që PD e ka braktisur kuvendin, ka pasur dëshirë edhe kjo mazhorancë të ikte dhe vendi të shkonte në zgjedhje, nuk i kanë lënë. Nuk i kanë lënë, dhe po ta shikosh ka dy ditë që zyrtari i DASH nuk flet më për zgjedhje, por për burgje. Si duekt edhe në burg do me i mbajt mirë këtë pjesën e baballarëve të tyre. Ka ardhur enkas për burgje./ I.M-Dritare.net