Na ndiqni edhe në

Bota

8165 viktima nga koronavirusi në Itali. Ja sa vdekje u shënuan sot!

8165 viktima nga koronavirusi në Itali. Ja sa vdekje u shënuan sot!

Të dhënat e fundit nga Itali, raportojnë se në 24 orët e fundit, numri i viktimave ka shkuar në 662. Ndërsa numri total i vdekjeve të shkaktuara nga Covid-19, në Itali ka arritur në 8165. Në konferencën e sotme për shtyp u njoftua se numri i infektimeve është rritur, duke shënuar 4492 raste të reja. Numri i përgjithshëm i personave të infektuar përfshirë viktimat dhe të shëruarit arriti në 80.539./L.F-dritare.net