Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

BBC: Nuk dihet nëse Xhaka do të luajë më për Arsenalin

BBC: Nuk dihet nëse Xhaka do të luajë më për Arsenalin

Pronari i Arsenalit, Unai Emery pranon se "nuk e di" nëse ish-kapiteni Granit Xhaka do të luajë përsëri për klubin.

Xhaka, 27 vjeç u hoq nga kapiteni i klubit në fillim të kësaj jave pasi u përfshi në një konfrontim të zemëruar me tifozët vendas gjatë barazimit 2-2 të Gunners me Crystal Palace në 27 tetor, shkruan dritare.net

Mesfushori zviceran nuk ka luajtur që nga atëherë, dhe nuk do të luajë në ndeshjen e së shtunës në Premier League në Leicester City.

"Ai më tha që nuk po ndihet mjaft mirë për të luajtur", tha Emery.

"Unë fola me të martën për mënyrën se si ndihet ai dhe si është në mendjen e tij. Ai po punon mirë, po stërvitet mirë.

Unë kam nevojë të përqendrohem me lojtarët që kemi, dhe pastaj pas pushimit ndërkombëtar do të flas përsëri me të."-tha ai, shkruan dritare.net

Kapiteni i Zvicrës u mërzit kur u largua nga fusha pasi u zëvendësua , duke e nxitur atë të hiqte këmishën dhe të shkonte drejt në dhomën e veshjes.

Emery më vonë tha se Xhaka duhet të kërkojë falje nga mbështetësit e klubit, duke thënë se mesfushori "e di se ai kishte gabuar".

I pyetur nëse Xhaka mund të mos luajë më kurrë për Arsenalin, Emery shtoi: "Si trajner kam një përgjegjësi për ekipin. Kemi nevojë për një lojtar si Granit Xhaka,shkruan dritare.net sipas BBC

"Por gjithashtu, unë nuk e di nëse ai do të luajë përsëri. Unë nuk e di nëse ai është në dispozicion që të vazhdojë të na ndihmojë dhe të vazhdojë të mbajë fanellën e Arsenalit."-tha pronari i Arsenal./ I.M-Dritare.net