Voda përplaset me Maliqin: Ke dhënë pasaporta në Berat

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda u përfshi në debat me deputetin Lefter Maliqin.

Voda i tha Maliqit se ka shitur pasaporta për kriminelët në Berat. Maliqi nga ana tjetër deklaroi se Shqipëria po shkon drejt diktaturës.

Voda: Kam qenë zv.ministre e brendshme. Kam qenë me Dritan Demirajn.  Nëse ke dijeni, shko dhe kallëzo në Prokurori.

Maliqi: Iu nuk keni fuqi.

Voda: Akuzohesh për moskallëzim krimi nëse ke dijeni dhe nuk e thua.

LEXO DHE :  The Times: Kompania skoceze është në hetim për financimin e fushatës së Bashës

Maliqi: Këto përgjimet të pëlqyen. Vjen dhe më flet me

Voda: Ke dhënë pasaporta për kriminelët e BeratitNe zhdukëm Lazaratin. Të të vijë turp.

Maliqi: Ku i dëgjove këtu, te droga.

Beqiri: ta dija se kë kam përballë, nuk do të vija.

Maliqi: Ta dija se kam përballë një burgaxhi, nuk do vija./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.