Vjosa Osmani: Marrëveshja e Ramës me Vuçiç për ‘Mini-Shengen’, gabim i madh!

Kadidatja për kryeministre e LDK-së, Vjosa Osmani, ka komentuar marrëveshjen Mini-Shengen, e firmosur sot nga Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Presidenti i Serbisë  Aleksander Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev.

Osmani e ka quajtur një gabim të rëndë idenë e një Mini-Shengeni.

LEXO DHE :  Kryebashkiaku duke pirë kokainë, Balla: Nëse vërtetohet, dënim maksimal!

“Mendoj se është për fat të keq që një gjë e tillë ka ndodhur. Nuk e di nëse kryeministri Rama është konsultuar me dikë në Kosovë para se të arrijë një marrëveshje të tillë, por është totalisht gabim”, ka thënë Osmani./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.